Զբոսաշրջիկների քանակն ավելացնելով՝ կկարողանանք կայուն տնտեսական աճ գրանցել․ One way group–ի հիմնադիր տնօրեն
23.04.2024, 23:15
Մենք էմոցիա ենք վաճառում, ոչ թե տուռ փաթեթ. Հայաստանը սիրելու և բացահայտելու երկիր է: Էմոցիաները շատ ավելի կարևոր են, քան 1000-2000 դրամ ավել աշխատելը, ասում է «Ուան Ուեյ գրուպ» ընկերության հիմնադիր տնօրեն Մաթևոս Բարսեղյանը:
Նրա խոսքով՝ տուրիզմի ոլորտի չլիցեզնավորումը բերում է ոչ հավասար մրցակցության, շատ ժամանակ բարձր գները վանում են մարդկանց, բայց երբ դու սպիտակով ես աշխատում և հարկեր վճարում, չես կարող էժան փաթեթ առաջարկել: Իսկ այսօր, ով ցանկանա կարող է ֆեյսբուքյան էջով տուրիսներ ներգրավել և սպասարկել, ոչ մի վերահսկողություն չկա: Մինչդեռ սա ազգային անվտանգության հարց է:

By bringing in more tourists, we will be able to record sustainable economic growth: Founding Director of One Way Group
04/23/2024, 23:15
We sell emotions, not tour packages. Armenia is a country to love and discover. Emotions are much more important than earning 1000-2000 drams more,’ says Matevos Barseghyan, Founding Director of One Way Group.
According to him, the unlicensed tourism sector leads to unequal competition: high prices repel people, but when you work transparently and pay taxes, you cannot offer a cheap package. And today, anyone can attract and serve tourists through a Facebook page, there is no control. Meanwhile, this is a matter of national security.